Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Současný ekonomický systém vyžaduje maximální efektivitu, tedy nízké náklady a vysoký zisk. Proto se používají stroje, které sloupnou kůru i s parazitem, který zůstává na místě a dževo se odváží k prodeji a zpracování. Parazit nikoho nezajímá, může se tedy rozlézt do okolí na zdravé stromy. To je logický důsledek moderního a efektivního tržního hospúodaření, nejsme za Husáka abycghom mysleli i na les.

3 7
možnosti
Foto

Za Husáka se myslelo na les? A proč byla příroda po Husákově době tak zdevastovaná? ;-D

7 3
možnosti
JZ

Furt dokola čtu odstavec: "O naivitě, řekla bych spíše hlouposti novodobých odborníků, svědčí například současné tažení proti smrkovým monokulturám. ..."

... a furt nechápu smysl toho, co jste chtěla napsat.

6 2
možnosti
Foto

Zprivatizujme lesy a zrušme všechny zákony zasahující do vlastnických vztahů majitelů lesů.

3 1
možnosti
VV

Ano, na takovou saharu ve stredoevropskych podminkach se jiste prijede podivat spousta turistu.

4 1
možnosti
DR

"Jak je možné, že nikdo nechodí po lese a neoznačuje stromy napadené škůdcem a jak je možné, že kůrovcem napadený strom není následně v řadu dnů poražen?"

První věc jsem nepochopil, ještě jsem nikdy neviděl že by se kácelo bez označení. A ta druhá, to bude pravděpodobně klasika, nejsou lidi. Ti toho mají tolik že absolutně nestíhají.

1 0
možnosti
LB

Moje přítelkyně žijící ve Švédsku, která vlastní kus lesa na Šumavě (poblíž Stach), dostala dopis, v němž jí lesní správa oznamovala, že na několika stromech v jejím lese se objevil kůrovec a že je povinna napadené stromy v dané lhůtě odstranit, jinak jí hrozí nemalé sankce.

Zvedla telefon a domluvila se se zdejší firmou, která vše zařídila a bylo po problému. Nechce se mi věřit, že nikdo nechodí po lese a nestará se...

7 1
možnosti
VV

S nadpisem nelze jinak nez souhlasit. Ti chytrejsi vysazovali smisene lesy a nemaji s nim problem.

Ten problem zpusobila honba za mamonem, a protoze smrk roste nejrychleji, vznikly zde ty monokultury.

3 1
možnosti
LB

Šumavské lesy musely uživit několik generací Šumaváků, takže to nebyla ani tak honba za mamonem, jako boj o přežití v tvrdých podmínkách.

9 0
možnosti
  • Počet článků 16
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 997x
Eva Syková pracovala více než 50 let v Akademii věd ČR a na Universitě Karlově. V letech 1990-2016 byla vedoucí Oddělení neurověd v Ústavu experimentální medicíny AVČR. V r. 1996 založila Ústav neurověd 2. lékařské fakulty UK a Centrum buněčné terapie a tkáňových náhrad UK. V letech 2001-2016 byla 4x zvolena ředitelkou Ústavu experimentální medicíny AVČR. V letech 2012-2016 byla 1. místopředsedkyní Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace a poradkyně předsedy vlády. V r. 2012 byla jako nezávislá kandidátka za ČSSD zvolena senátorkou Parlamentu ČR za Prahu 4.  Je místopředsedkyní Výboru pro evropské záležitosti a Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky.Syková je lékařka, hlavní oblastí jejího výzkumu je neurofyziologie. Publikovala práce v medicíně, v neurovědách, o základních funkcích mozku a míchy, dále práce o kmenových buňkách a tkáňových náhradách, práce v biofyzice a v makromolekulární chemii. Její práce si získaly vysoké mezinárodní uznání. V České republice rozvinula základní i klinický výzkum kmenových buněk. Publikovala celkem 865 publikací a je spoluautorka 9 patentů. Její publikace byly citovány více než 10220 krát  a má H-index je 60. Patří tak k nejcitovanějším českým vědcům. Obdržela 20 ocenění a cen, např. Cenu České lékařské společnosti, Purkyňovu medaili AVČR. V roce 2013 obdržela Státní cenu – Medaile za zásluhy 1. stupně. Za nejprestižnější ocenění vědecké práce považuje zvolení členkou Academia Europea, ocenění Manažerka roku 2011. Zastává celou řadu funkcí v domácích a mezinárodních organizacích. Hlavní náplní její práce je v posledních 6ti letech práce v Senátu PČR. Zabývá se především otázkami vzdělávání v oblasti základního a vysokého školství, otázkami ve zdravotnictví, životním prostředí, dopravě, mediální politikou a záležitostmi Evropské unie.

Seznam rubrik